Mestské lesy v Bratislave - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Sociální sítě

Facebook

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)|...(Rozšírené vyhľadávanie)

Mestské lesy v Bratislave
Zelené pľúca Bratislavy
 
   


Cesta: Titulka > Fotogaléria > História
 

HISTÓRIA

 
 
 

Súvisiace odkazy

 • Písaný kameň
 • Pamätník Prusko-rakúskej vojny z roku 1866 pod Kamzíkom.
  Na území Mestských lesov v sedle pod Kamzíkom neďaleko parkoviska sa nachádza pomník, ktorý bol svedkom prusko-rakúskych vojen, ktoré na tomto území vyvrcholili v roku 1866.
 • K Červenému mostu
  Letný hostinec K Červenému mostu sa nachádzal vpravo pred železničným mostom na začiatku Hornej Mlynskej doliny. Hostinec sa spomínal v sprievodcovi mestom, ktorý vychádzal v 30. rokoch 20. storočia. Vo vydaní z roku 1943 už o hostinci nie je zmienka. %0
 • Klepáč
  Usadlosť ôsmeho mlyna známa pod menom Klepáč. Pomenovanie pochádza od stredovekého názvu vinohradníckej lokality Klepeis. Ako mlyn slúžil až do roku 1911. Jozef Raban v ňom od roku 1932 prevádzkoval hotel s reštauráciou.
 • IX. Mlyn
  Deviaty mlyn, ktorý bol v poradí poslednou usadlosťou situovanou poniže Železnej studienky. Budovu mlyna postavila Mlynskodolinská spoločnosť v roku 1846 na mieste pôvodného mlyna. Roku 1900 adaptovali budovu na hotel s reštauráciou.
 • Železná studienka
  V hornej časti Mlynskej doliny nechalo mesto roku 1826 urobiť analýzu pramenitej vody. Zistilo sa, že ide o alkalický železitý prameň. Odtiaľto pochádza aj pomenovanie územia Železná studienka. Mešťan Jozef Pergameny dostal od mesta povolenie vybudovať pr
 • Vodné nádrže
  Súčasťou vydrických mlynov boli štyri vodné nádrže. Prvú dali postaviť vydrickí mlynári už v roku 1761. Po pretrhnutí jej hrádze v roku 1763 vodná nádrž zanikla.
 • Kamzík
  Obľúbeným miestom bol najvyšší vrch na území mesta Kamzík, vysoký 439 m. Bolo tu niekoľko turistických chát, v zime obľúbené miesto na lyžovanie a sánkovanie.
 • Vojenské bunkre
  Návštevníci mestského lesoparku ich na svojich prechádzkach nachádzajú veľmi často. Mnohí rozmýšľajú o tom, kde sa tam vzali. Niektorí si myslia, že sú to jaskyne, iní tvrdia, že ide o pozostatky starých banských chodieb. Pravda je však úplne iná.
 
Rozbaliť celý strom galérií
 

Kontext

Umiestnenie: Galérie > HISTÓRIA

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa